2021-09-30

משלוח בשר במרכז

מחבר: 1112629

על הזמנת משלוח בשר במרכז ישירות מהקצבייה

 

 

הזמנת משלוח בשר במרכז מקצבייה מוכרת ואיכותית, זאת הדרך הטובה ביותר, להשיג בשר טרי ומשובח לכל צורך. האיכות והטעם של בשר בקר, יורד באפן דרסטי, ככל שחולף הזמן מאז שחיטתו. ניתן כמובן, להקפיא בשר טרי ולהפשיר אותו לקראת השימוש, אך כפי שבשלנים ואנשי בשר יודעים, הטעם כבר לא יהיה אותו הדבר. במידה ואתם בוחרים להשקיע בנתחי בקר איכותיים ויקרים, וודאו מראש, שמועד הגעת משלוח בשר במרכז הינו, לא יותר מיום אחד מההכנה המתוכננת.

 

 

תבשילי קדירה בבישול ארוך

 

 

כאשר חושבים על משלוח בשרים במרכז לרוב מתכוונים לבשרים על האש. חשוב להבין שלבשר טרי, איכויות רבות וניתן להפיק ממנו מטעמים, במגוון צורות בישול שונות. צורת בישול שיכולה להפיק את המיטב מבשר בקר היא, באמצעות בישול ארוך בקדירה. בישול ארוך מתאים במיוחד בחורף, כאשר נזיד בשר עשיר, יכול לחמם את הלב והגוף. לקראת הכנת נזיד לשבת חורפית, ניתן להזמין משלוח בשר פתח תקווה עם כל המרכיבים הדרושים לחוויה מחממת ומשביעה.

 

 

נתחי בשר עם תכונות סיביות

 

 

הזמנת משלוח בשרים במרכז לטובת תבשילי קדירה, לרוב יכלול מה שמכונה בעגה המקצועית, נתחים ניידים. הכוונה לנתחים כגון, בשר ראש, צל כתף, אסאדו וכדומה. הסיביות המאפיינת את הנתחים הללו, הופכת אותם לאידיאליים עבור בישול ארוך. מומלץ להזמין משלוח בשר פתח תקווה ממש סמוך להכנת התבשיל. במהלך הבישול הממושך על אש נמוכה, הבשר מתרכך וסופג לתוכו, גם את הטעמים של המרכיבים האחרים בתבשיל. איבוד הנוזלים וצריבת הבשר, מעניקים טעם עשיר וייחודי, המאפיין צורת בישול זו. רבים מכנים את התחושה במילים, הבשר פשוט נמס בפה. אם אתם מוכנים לחוויה זו, הזמינו משלוח בשר רמת גן כבר היום.

 

 

משלוח בשר במרכז מאטליז מיוחד ואיכותי

 

 

אם אתם מחפשים משלוח בשר במרכז לקראת על האש, או מעוניינים להתנסות בבישול ארוך ומחפשים את הנתחים המתאימים, אתם באתר הנכון. הקצבייה המוכרת והוותיקה של חינאווי מאפשרת כעת, הזמנה של כל הנתחים שאתם צריכים, עבור קדירה חורפית מושלמת, כולל משלוח בשר רמת גן עד הבית, במועד שתבחרו. בש'ארה חינאווי כבר עשה לעצמו שם, בקהילת הבשר המקומית. אופן טיפולו בנתחים נדירים ומיוחדים, מוערך על ידי מסעדנים רבים. כיום בקלות ומהבית, ניתן להזמין כאן באתר משלוח בשר במרכז ישירות, מהאטליז אלכם עד הבית.

בשתי מילים שחוזרות על עצמן כדי להבהיר את הנרטיב:

קצב, בן קצב, בן קצב.

ולא סתם קצב - אחד הקצבים הוותיקים והמוכרים בתל אביב. בש׳ארה חינאווי מלקט, מפרק, מטפל, מישן ומוכר בשרים בקצבייה שלו כבר כמה עשורים, כשהבשר שלו הפך לשם דבר, לכזה שמכתיב את הסטנדרט הגבוה ביותר בישראל. מטיפול בנתחי פרימיום ביישון יבש, קיצוב הנתחים המיוחדים והנדירים ביותר, הכנת המבורגרים עסיסיים ונקניקיות איכותיות עד לכל מוצרי הבקר, טלה, עוף והודו.


אל תתבלבלו - זה לא סתם חינאווי.

זה בשארה חינאווי.

אודותינו