2021-09-30

משלוח בשרים

מחבר: 1112629

מה חשוב להבין לגבי משלוח בשרים

 

 

כיום בדומה למוצרי מזון אחרים, ניתן להזמין משלוח בשרים עד הבית. לבשר יש מקום חשוב בתזונה האישית, אך חשוב לצרוך אותו במתינות ולשלב אותו יחד עם מרכיבים בריאים נוספים, בתפריט היומיומי. בשר בקר הוא מקור חשוב עבור, חלבונים הדרושים לאדם, על מנת לשמור על גוף בריא. ניתן לצרוך חלבונים גם ממקורות צמחוניים כגון, קטניות או אגוזים, אך מבחינה תזונתית, חלבונים מהחי, בין אם מבשר בקר, עוף או דגים, הינם בריאים יותר. חשוב להבין שלמעלה משלושים אחוזים מהשומן, שבבשר בקר, הוא מה שמכונה, שומן חד-בלתי רווי. לשומן מסוג זה יתרונות בריאותיים והשפעה חיובית על גוף האדם. בשר טרי שלא עבר עיבוד, נשאר עשיר במינרלים וויטמינים חיוניים, בין היתר של, אבץ וברזל הדרושים לתזונה בריאה.

 

 

בשר טרי ולא מעובד

 

 

נושא נוסף שרלוונטי לנושא של משלוח בשרים טריים קשור לחשש הציבורי, בעת האחרונה מסיכונים בריאותיים, המיוחסים לאכילת בשר בקר. חשוב להבין שככל שהבשר מעובד יותר מבחינה תעשייתית, הוא פחות בריא. בשרים עד הבית מומלץ לרכוש כשהם טריים וללא הקפאה. כאשר מזמינים משלוח בשר קפוא חשוב להבין, שבתהליך ההקפאה וההובלה, מוספים חומרים משמרים שונים, שיכולים לפגוע בתכונות התזונתיות האיכותיות של הבשר. קיימים הבדלים בין נתחי הבקר השונים באחוזי השומן והכולסטרול. כאמור בצריכה מתונה, ניתן לצרוך גם נתחים שומניים ללא חשש. עם זאת למי שסובל מרמת כולסטרול גבוהה בדם, מומלץ להעדיף נתחים רזים, כמו סינטה ופילה.

 

 

צריכה מתונה

 

 

כאמור בשר מעובד ותעשייתי, לא רק פחות טעים, אלא גם פחות בריא. גם בשר טרי מהאטליז, שמגיע אלכם באמצעות משלוח בשרים טריים, חשוב לצרוך בצורה מתונה. מומחי תזונה סבורים שצריכה של נתחי בשר טרי, שלא הגיע באמצעות משלוח בשר קפוא עד, פעמיים בשבוע, אינה מסוכנת ולמעשה אף, מספקת מרכיבים תזונתיים קריטיים לתפקוד בריא.

 

 

משלוח בשרים ממקור בטוח

 

 

אם אתם מחפשים מקום המבצע משלוח בשרים עד הבית באזור המרכז, האתר בו אתם נמצאים כעת, הוא בדיוק עבורכם. האטליז של בש'ארה חינאווי מתמחה בבשר טרי וביישון יבש של נתחים מובחרים, ללא עיבוד תעשייתי. דבר זה מבטיח, שמירה על היתרונות התזונתיים והבריאותיים של הבשר. באתר ניתן למצוא ולהזמין, את כל המגוון של הבשרים שאטליז חינאווי מציע, כבר שנים ארוכות בחנות הוותיקה בתל אביב.

בשתי מילים שחוזרות על עצמן כדי להבהיר את הנרטיב:

קצב, בן קצב, בן קצב.

ולא סתם קצב - אחד הקצבים הוותיקים והמוכרים בתל אביב. בש׳ארה חינאווי מלקט, מפרק, מטפל, מישן ומוכר בשרים בקצבייה שלו כבר כמה עשורים, כשהבשר שלו הפך לשם דבר, לכזה שמכתיב את הסטנדרט הגבוה ביותר בישראל. מטיפול בנתחי פרימיום ביישון יבש, קיצוב הנתחים המיוחדים והנדירים ביותר, הכנת המבורגרים עסיסיים ונקניקיות איכותיות עד לכל מוצרי הבקר, טלה, עוף והודו.


אל תתבלבלו - זה לא סתם חינאווי.

זה בשארה חינאווי.

אודותינו