2021-09-30

בשר ועוף טחון

מחבר: 1112629

על רכישת בשר ועוף טחון

 

רבים סבורים שכאשר מדובר, על בשר ועוף טחון ישנה חשיבות פחותה לאיכות הבשר ולמקור הנתח וניתן פשוט לבקש מהקצב בסופר, בקר או עוף טחון לכל צורך. חשוב להבין שזה לא נכון בכלל וגם בשר ועוף טחון כדאי לקנות באטליז מקצועי ואיכותי, כמו של חינאווי בהתאם לתכלית השימוש שלכם בבשר הטחון. בקצבייה מקצועית הבשר הטחון להמבורגרים אינו משאריות שלא נמכרו, אלא מנתחים מובחרים, עם רמת שומן אידיאליות לצלייה על האש. כך גם לגבי בשר טחון להכנת עראייס או בולנז.

 

 

בשר טחון למגוון של מנת טעימות

 

 

כאשר אתם מזמינים בשר ועוף משלוח באינטרנט מאטליז איכותי, ניתן לבחור בשר ועוף טחון המתאים ספציפית למנות שאתם מעוניינים להכין. חשוב להזמין את הבשר הטחון ממקום שעובד רק עם בשר ועוף טרי על מנת שלא להכניס חומרים לא בריאים לגוף ושהטעם יהיה איכותי. לממולאים ומאפים המבוססים על בשר טחון, ניתן להזמין טחון גס, שבדרך כלל יכלול בשר צלעות וצוואר. טחון להמבורגר יכול במקומות איכותיים, לכלול גם נתחים מובחרים של סינטה ואנטריקוט בתערובת. בתערובת בשר ועוף טרי לקבב מוסיפים לבשר האיכותי, שומן כבש ותבלינים. אם אתם מתעניינים עוד בנושא, אתם מוזמנים ליצור קשר כאן באתר עם המקצוענים של אטליז חינאווי.

 

 

בשר למשפחה בתקציב סביר

 

 

כשמדובר על תזונה משפחתית בתקציב שפוי, הזמנת בשר ועוף משלוח באינטרנט מומלץ במיוחד על בשרים טחונים במחירים זולים. זו הדרך לאכול מנות בשריות איכותיות ובריאות, במחירים שלא יכניסו את המשפחה לאובדראפט. חשוב כאמור להזמין בשר ועוף משלוח אונליין טרי בלבד. גם אם תזמינו כמות גדולה של בשר ועוף טחון תשמרו את מה שלא השתמשתם במקפיא. הקפאה בבית תמיד עדיפה, מרכישת מוצרים שהוקפאו בתהליך הייצור. חשוב להשתמש בבשר הטחון, תוך יום מהגעתו מכיוון שהבשר רגיש במיוחד לחיידקים ובקטריות, מכיוון שהוא נחשף כולו לאוויר בתהליך הטחינה. חשוב לשמור בקירור מעת הגעת בשר ועוף משלוח אונליין לבית, עד ההכנה בפועל.

 

 

בשר ועוף טחון איכותי במיוחד לכל מטרה

 

ראו כאן באתר את כל האפשרויות השונות של בשר ועוף טחון, שזמינים למשלוח מהיר אלכם עד הבית. באתר ניתן להזמין גם את תערובת הבשר הטחון המפורסמת של האטליז, המבורגר הולשטיין, להכנה בבית של, המבורגר איכותי כמו במסעדות היוקרה של תל אביב.

בשתי מילים שחוזרות על עצמן כדי להבהיר את הנרטיב:

קצב, בן קצב, בן קצב.

ולא סתם קצב - אחד הקצבים הוותיקים והמוכרים בתל אביב. בש׳ארה חינאווי מלקט, מפרק, מטפל, מישן ומוכר בשרים בקצבייה שלו כבר כמה עשורים, כשהבשר שלו הפך לשם דבר, לכזה שמכתיב את הסטנדרט הגבוה ביותר בישראל. מטיפול בנתחי פרימיום ביישון יבש, קיצוב הנתחים המיוחדים והנדירים ביותר, הכנת המבורגרים עסיסיים ונקניקיות איכותיות עד לכל מוצרי הבקר, טלה, עוף והודו.


אל תתבלבלו - זה לא סתם חינאווי.

זה בשארה חינאווי.

אודותינו