2021-09-30

סטייק להזמנה

מחבר: 1112629

סטייקים משלוחים

תקופת הקורונה והסגרים הגבילה אותנו וגרמה לנו לצאת מהקופסא גם בתחום הבשר, סטייק אנטריקוט משלוח הפך לנפוץ יותר כמו סטייק להזמנה הבייתה בימים לא פשוטים אלו. סטייק משלוחים נתניה הינו בתחום המשלוחים של חברתנו  ואם חשקה נפשכם בסטייק עסיסי, אל תהססו והזמינו כבר עכשיו.

החקלאות הינה תופעה יחסית חדשה לעומת הציד, היא בת כעשרת אלפים שנה לעומת הציד שהיה קיים עוד בתקופת האבן. בני האדם באשר הם על פני כדור הארץ התחילו את הצייד והליקוט עוד לפני למעלה משני מיליון שנה. הצייד היה חלק בלתי נפרד מההוויה החברתית אצל האדם הקדמון, הם חלקו את בשר הציד ביניהם והחלו ביצור כלים וקשרים חברתיים סביב המדורה.

לא פלא "שתאוות הבשרים" לעיתים נקשרת לציד הבשר, יש חוקרים הקושרים בין ציד החיות להתפתחות חיי המין של האדם הקדמון, חיי המין של האשה הובטחו באמצעות הציד של הגברים... הדבר דומה אצל חיות הטרף בטבע, וממחיש את מוצאו של האדם מן הטבע.

החוקרים מצאו לקראת סוף תקופת האבן, כלי ציד מתוחכמים דבר שהצביע על התמודדותו של האדם הקדמון עם ציד חיות מהירות וחזקות כמו תאו, חזירים, ביזונים, איילים וכד'. לפני כמאה אלף שנה אז הופיע האדם החכם, ההומו-סאפיינס. האדם החכם, הבין שהבשר הינו "מכרה" אנרגיה והחל לשכלל את הציד, החל מאבנים, אבנים מחודדות ועד לחניתות.

הציד הפך לאירוע חברתי סביב המדורה, איכות הבשר הניצוד הפכה לחשובה, הדרך בה ניצודות החיות והכנת הבשר. לצד הבשר, האדם החכם למד שליקוט מן הצומח יביא חלבון איכותי, כמו החיטה – אך בהשוואה לבשר – קילו וחצי לחם (חיטה מלאה) שווה לכ-340 גרם בשר שייתן את הכמות הנחוצה של חלבון, ויטמין A, E ו- B. כך שאכילה של בשר איכותי ולא מעובד (כפי שקורה בימינו) סייעה לשמור על מצב בריאותו הטוב. כמובן, שלכך צריך להוסיף שילוב נכון של מאכלי צמחים.

כבר בתקופה זו, החלה ההפרדה בין הגברים הציידים לנשים המלקטות. ועל פי המחקרים מכאן מתפתח הקשר המיני בין הגבר לאשה ושליטת האשה במקורות המזון, מאחר ויותר משישים אחוז מהאוכל היה מליקוט צמחים שהספיק למספר ימים בעוד הבשר היה חייב להיות טרי ונאכל באותו היום. עוד מלמדים המחקרים כי הנשים קיבלו את בשר הציד ויחד עם הצמחים שליקטו ערכו את הארוחות והכינו תבשילי בשר אותם אנו מכירים בימינו, סטייקים, נתחי בשר וכד'.

בשתי מילים שחוזרות על עצמן כדי להבהיר את הנרטיב:

קצב, בן קצב, בן קצב.

ולא סתם קצב - אחד הקצבים הוותיקים והמוכרים בתל אביב. בש׳ארה חינאווי מלקט, מפרק, מטפל, מישן ומוכר בשרים בקצבייה שלו כבר כמה עשורים, כשהבשר שלו הפך לשם דבר, לכזה שמכתיב את הסטנדרט הגבוה ביותר בישראל. מטיפול בנתחי פרימיום ביישון יבש, קיצוב הנתחים המיוחדים והנדירים ביותר, הכנת המבורגרים עסיסיים ונקניקיות איכותיות עד לכל מוצרי הבקר, טלה, עוף והודו.


אל תתבלבלו - זה לא סתם חינאווי.

זה בשארה חינאווי.

אודותינו