2021-09-29

בשר משלוח אונליין

מחבר: 1112629

היום יותר מתמיד אנחנו מנסים למצוא את הדיאטה האידאלית, ומנסים לחזור אחורה בזמן, ושואלים את עצמנו, מה באמת האדם הקדמון אכל? והאם זה מתאים גם לנו היום במאה ה-21?

בתקופה הפליאוליתית – לפני למעלה משני מיליון וחצי שנה הקרויה גם תקופת האבן, בה מתרחשת התפתחות האדם המשמעותית ביותר בהיסטוריה ותפוצתו של האדם הקדמון על פני כדור הארץ. הדבר המשותף להתפתחות האדם הקדמון בתקופת האבן הינה הנוודות – אורח חיים שחייב צייד חיות וליקוט צמחים.

אם כך, הדיאטה הפליאוליתית מקורה בתקופה זו, ומתבססת על 50% אכילת בשר ופירות ים ומצד שני 50% מפירות וירקות. יש המקצינים בדיאטה זו ואוכלים אחוז גבוהה יותר של בשר ומח עצמות. לציין שכאן התפתחה הצלייה ובישול הבשר לחלקיו השונים.

עם הזמן, האדם מחפש דרכי קסם לירידה במשקל מהירה והחזרה לתקופה הפליאוליתית הולידה את דיאטת הפליאו. בסיס דיאטת הפליאו הינה אכילת אוכל לא מעובד, ובעיקר בשר טבעי לא מעובד, דגים ללא תוספות וללא הגבלת כמות, כמובן שיחד עם ירקות, אגוזים וזרעים. בצורה זו דיאטת הפלאו מקטינה את צריכת הפחמימות לפחות משלושים אחוז.

בדרך זו, של אכילת בשר ודגים לא מעובדים, הקטנת כמות הפחמימות היומית הנצרכת וכמובן על הדרך על ידי הגדלת אכילת ירקות מקטינים את הסוכרים מאפשרים לדיאטת הפלאו לצלוח ולירידה במשקל.

דיאטה דומה לזו, היא דיאטה קטגונית, גם כאן בסיס הדיאטה הינו אכילת בשר שמן. הרעיון שעומד מאחורי דיאטה זו הוא, החלפת צריכת גלוקוז בצריכת שומן מן החי, כך גורמים לכבד לייצר גופי קטון המספקים אנרגיה לגוף האדם במקום הסוכרים.

דיאטה זו מקטינה את צריכת הפחמימות וטובה לחולי סכרת סוג 1 וסוג 2 (הורדת ערכי הסוכר "וצריכת" אינסולין), חולי אפילפסיה (בעיקר ילדים, הגדלת צריכת שומן מן החי והורדת צריכת הגלוקוז). דיאטה זו מתאימה גם לספורטאים הזקוקים לתגבר את סיבולת לב-ריאה או לשם הרזיה.

דיאטה קטגונית פותחה בעיקרון עבור מחלת אפילפסית הילדים עוד בתחילת שנות העשרים של המאה ה-20 ומחקרים הוכיחו את יעילותה עד להורדת רמת ההתקפים לכשישים אחוזים פחות.

כנסו אלינו אל חינאווי אילטיז ומעדני בשר והזמינו בשר על פי אזור מגוריכם: בשר משלוח ראשון לציון; בשר משלוח הרצליה; בשר משלוח יפו; בשר משלוח לוד.

בשתי מילים שחוזרות על עצמן כדי להבהיר את הנרטיב:

קצב, בן קצב, בן קצב.

ולא סתם קצב - אחד הקצבים הוותיקים והמוכרים בתל אביב. בש׳ארה חינאווי מלקט, מפרק, מטפל, מישן ומוכר בשרים בקצבייה שלו כבר כמה עשורים, כשהבשר שלו הפך לשם דבר, לכזה שמכתיב את הסטנדרט הגבוה ביותר בישראל. מטיפול בנתחי פרימיום ביישון יבש, קיצוב הנתחים המיוחדים והנדירים ביותר, הכנת המבורגרים עסיסיים ונקניקיות איכותיות עד לכל מוצרי הבקר, טלה, עוף והודו.


אל תתבלבלו - זה לא סתם חינאווי.

זה בשארה חינאווי.

אודותינו