2021-09-29

אטליז במרכז

מחבר: 1112629

מה חשוב להבין לגבי אטליז במרכז

 

תרבות הבשר בישראל התפתחה באופן משמעותי בשנים האחרונות, כפי שמכיר ויודע היטב כל בעל אטליז במרכז הארץ. גם תקופת הקורונה, הסגרים וההגבלות לא פגעו בתופעה זו. חובבי בשר רבים שנהגו לאכול בשרים איכותיים, בעיקר במסעדות לא וויתרו. רבים בחרו להתמקצע בעצמם, בבישולים ביתיים של בשרים שונים. הבשלנים הביתיים החדשים קונים בעצמם את הבשר בחנויות אטליז במרכז והתייעצו עם הקצבי, לגבי הנתחים המועדפים ומתכונים אפשריים. קבוצות פייסבוק של חובבי בשר, נותנים מענה נוסף לרבים. קהילה גדולה של חברים פעילים, חולקים ביניהם טיפים מקצועיים, ידע חשוב וחוויות מרחוק.

 

עד הבית

 

גם מבחינת ההתנהלות של משווקי הבשר דוגמת, אטליז ברמת גן תקופת הקורונה הובילה להרחבת הפעילות העסקית לאונליין. מקומות רבים של חנויות אטליז בהרצליה ובמקומות נוספים, החלו למכור את מוצריהם באתרי האינטרנט שלהם. הבשרים הטריים מחנויות אטליז בהרצליה נשלחים ישירות לבית הלקוח, בתוך זמן קצר. כך חובבי הבשר יכולים להשיג כיום, מגוון רחב של סוגי בשרים איכותיים ולהזמין את הנתחים המועדפים עליהם, להכנה בבית. אטליז בכפר סבא יכול לעדכן אונליין בזמן אמת באתר, על הזמינות של נתחים מיוחדים שניתנים להזמנה מהירה, בהתאם לאספקת הבשר של האטליז מהמגדלים השונים.

 

נקי וטרי

 

כאשר אתם צריכים לבחור אטליז בכפר סבא או בכל מקום אחר, חשוב לברר מספר דברים חשובים מראש. ניתן לקבל מידע מחובבי בשר אחרים, לגבי מקומות אטליז ברמת גן שהם נקיים ומקצועיים והם ממליצים עליהם. הדבר החשוב ביותר הוא, לבקר לפחות פעם אחת בחנות אטליז במרכז ולראות את המקום בעצמכם. תתרשמו מהמצב הכללי של חנות אטליז במרכז ותשימו לב להיצע הזמין בחנות, כמו גם ולמקצועיות של הקצב. אנשי מקצוע מנוסים ישמחו להסביר לכם, על מקור הבשר, צורות ההכנה המומלצות ומידע מקצועי רלוונטי.

 

אטליז במרכז איכותי במיוחד

 

כיום ניתן למצוא בחנויות אטליז במרכז של בשארה חינאווי, מגוון בשרים טריים מגידול מקומי, כפי שבשלנים מקצועיים רבים עושים מזה שנים. חשוב להבין שנתחי בקר איכותיים, אינם מתאימים רק לצלייה על הגריל, כפי שרבים סבורים בטעות. ישנם אפשרויות מעולות לשימוש בנתחים מובחרים, גם בתבשילים שונים. כנסו אלינו לאטליז בתל אביב להתרשם מהמקצועיות והניסיון, של בשארה חינאווי. אנו בטוחים שתמצאו כאן בחנות או באמצעות האתר, את כל הדרוש לכם, עבור חווית בשר ביתית מושלמת.

בשתי מילים שחוזרות על עצמן כדי להבהיר את הנרטיב:

קצב, בן קצב, בן קצב.

ולא סתם קצב - אחד הקצבים הוותיקים והמוכרים בתל אביב. בש׳ארה חינאווי מלקט, מפרק, מטפל, מישן ומוכר בשרים בקצבייה שלו כבר כמה עשורים, כשהבשר שלו הפך לשם דבר, לכזה שמכתיב את הסטנדרט הגבוה ביותר בישראל. מטיפול בנתחי פרימיום ביישון יבש, קיצוב הנתחים המיוחדים והנדירים ביותר, הכנת המבורגרים עסיסיים ונקניקיות איכותיות עד לכל מוצרי הבקר, טלה, עוף והודו.


אל תתבלבלו - זה לא סתם חינאווי.

זה בשארה חינאווי.

אודותינו