2021-09-19

אטליז עד הבית

מחבר: 1112629

על שירות אטליז עד הבית

 

שירותי אטליז עד הבית מתפשטים, לצד המעבר של כלל שוק המזון לפעילות ושירותים בדיגיטל. נתח שוק גדול מהקניות בסופרים הגדולים, כבר מתבצע בהזמנות ברשת, תוך משלוח עד לבית הלקוחות. לקוחות רבים שמזמינים סל מזון מהרשתות הגדולות מבצעים הזמנה גם ממחלקת הבשר של הסופר. מי שמחפש בשר ברמה הגבוהה ביותר ונתחים, שלא נמצאים בכל סופר, יכול לבצע הזמנת בשרים ישירות מחנויות אטליז עד הבית המתמחות בתחום.

 

סטייק דנבר

 

כאשר מבצעים הזמנת בשר משלוחים בשבת ניתן להזמין נתחים מיוחדים ופחות מוכרים לחוויה מיוחדת. לדוגמא, ניתן להזמין סטייק "דנבר" מקצביית חינאווי איטליז ומעדני בשר. הדנבר הוא נתח משויש, בעל טעם עשיר ועסיסי, שבשירותי אטליז עד הבית חותכים אותו מקדמת הצלעות. הכנת סטייק דנבר דורשת טמפרטורה גבוהה במעט, לצלייה ראשונית, מכפי שהתרגלתם עם נתח האנטריקוט הסטנדרטי. את הצלייה הנוספת של 2 דקות עבור כל צד, מומלץ לעשות על חום בינוני. סטייק הדנבר מומלץ למי שמחפש חווית בשר מלאה בארומה ומידה מדויקת של שומן ובשר רך. כאשר אתם מזמינים בשר משלוחים בלילה מהאיטליז, נתחי הדנבר מגיעים, כשהם מוכנים לצלייה ובעובי של בין שניים לשלושה סנטימטרים. מבחינת התיבול, ניתן למרוח מעט שמן זית לקראת הצלייה ופלפל שחור ומלח גס במידה, לאחר מכן.

 

סטייק פורטרהאוס

 

רבים המבצעים הזמנת בשר משלוחים בלילה בוחרים באפשרויות המוכרות של פילה וסינטה. אם אתם רוצים לגוון ולהתמקצע בנתח איכותי, שלא פורק מהעצם ונחשב למשובח במיוחד תזמינו, שירותי אטליז עד הבית של "פורטרהאוס". זמן הצלייה של סטייק פורטרהאוס ארוך במעט, מכיוון שהעצם מפזרת את החום לאורך זמן הצלייה. הזמנת בשר משלוחים בשבת הכוללת פורטרהאוס, מתאימה עבור ארוחה זוגית מפנקת, במיוחד לקרניבורים אמיצים, שישמחו להתמודד עם נתח גדול, עסיסי ומלא בטעם.

 

משלוחי אטליז עד הבית מהמקצוענים

 

גם לקראת על האש עם חברים, מומלץ להיעזר בשירותי אטליז עד הבית לקראת האירוע. ניתן להזמין את מוצרי הבשר השונים כשהם כבר נקיים ומוכנים לעלייה על הגריל. באירועים חברתיים, הדבר מאפשר לכם להתמקד באורחים ולחסוך את הצורך להכין את הבשרים. לכל אירוע על האש או ארוחת חג יוקרתית, תמצאו כאן באתר, של בש'ארה חינאווי הוותיק מתל אביב, את כל מה שאתם זקוקים לו לחוויית בשר חושנית ועוצמתית.

בשתי מילים שחוזרות על עצמן כדי להבהיר את הנרטיב:

קצב, בן קצב, בן קצב.

ולא סתם קצב - אחד הקצבים הוותיקים והמוכרים בתל אביב. בש׳ארה חינאווי מלקט, מפרק, מטפל, מישן ומוכר בשרים בקצבייה שלו כבר כמה עשורים, כשהבשר שלו הפך לשם דבר, לכזה שמכתיב את הסטנדרט הגבוה ביותר בישראל. מטיפול בנתחי פרימיום ביישון יבש, קיצוב הנתחים המיוחדים והנדירים ביותר, הכנת המבורגרים עסיסיים ונקניקיות איכותיות עד לכל מוצרי הבקר, טלה, עוף והודו.


אל תתבלבלו - זה לא סתם חינאווי.

זה בשארה חינאווי.

אודותינו